identyfikacja wizualna

Artykuł dot. tematyki:
Identyfikacja wizualna firmy...Identyfikacja wizualna firmy jako podstawa wyrazistego wizerunku firmy

Profesjonalnie stworzony system identyfikacji wizualnej to inwestycja na długie lata, a wręcz jeden z najważniejszych składników majątku biznesowego. Wyrazisty wizerunek firmy trafia do świadomości klientów, a co za tym idzie generuje zyski, nawet pomimo ambitnych poczynań konkurencji. Identyfikacja wizualna buduje ci przewagę cały czas, a przy dobrym, początkowym projekcie nie musisz praktycznie niczego zmieniać w przyszłości.Z czego składa się system identyfikacji wizualnej?

Na wizerunek firmy składa się kilkanaście, a często kilkadziesiąt (w zależności od skali działania) elementów. Identyfikacja wizualna to przede wszystkim logo, logotyp (kluczowy symbol działalności gospodarczej), dostosowanie warunków kolorystycznych w materiałach udostępnianych klientowi, pracownikom, dostawcom, konkurentom, typografia dekoracyjna, koperty, układ dokumentów, papier firmowy. System identyfikacji wizualnej obejmuje ponadto wszystkie pozycje drukowane, projekt strony internetowej, a nawet opakowania i tabliczki informacyjne. System identyfikacji wizualnej to zatem pełnowymiarowa wizytówka oddająca najważniejsze idee biznesowe na zewnątrz przedsiębiorstwa. Identyfikacja wizualna ma na celu nawiązanie, a także późniejsze budowanie pozytywnych relacji z konsumentami i ogólnie całym otoczeniem konkurencyjnym.

Identyfikacja wizualna – jak się nie pogubić wśród wszystkich elementów?

Jak widzisz wizerunek firmy składa się z wielu powiązanych czynników. Jak je właściwie wykorzystywać? Agencje odpowiedzialne za system identyfikacji wizualnej powinny przekazać ci, tzw. księgę tożsamości znaku. Wskazana księga informuje, w jaki sposób stosować elementy, aby charakteryzowały się czytelnością i nie złamały spójności wizerunku. Oczywiście identyfikacja wizualna na wstępnym etapie projektowania kosztuje sporo. Ta inwestycja jest jednak w dużym stopniu jednorazowa. Z większości elementów korzystasz bowiem w przyszłości, co wzmacnia przekaz reklamowy na stronach internetowych, na targach branżowych, na webinarach, szkoleniach i każdej innej aktywności związanej z prezentacją oferty.


IDENTYFIKACJA WIZUALNA FIRM Wizerunek firmy tworzy identyfikacja wizualna. Zaplanowanie identyfikacji wizualnej to podstawa tworzenia systemu identyfikacji (logotyp, projekt logo), który gwarantuje elastyczną rozbudowę.
powrÓt do listy ARTYKUŁÓW
› identyfikacja wizualna firm

praca praca praca praca praca praca praca praca praca praca praca pracaidentyfikacja wizualna, tworzenie logo
identyfikacja wizualna