identyfikacja wizualna

Artykuł dot. tematyki:
Wizerunek firmy...Wizerunek firmy, czyli „jak Cię widzą tak Cię piszą”

Większość klientów dokonuje zakupów pod wpływem emocji, a nawet często na podstawie irracjonalnych przesłanek. Teoria racjonalnego wyboru konsumenta nie ma podstaw w rzeczywistości. Emocjonalne podejście konsumentów pozwala na tworzenie wizerunku firmy w sposób niezwykle oryginalny, uderzający w podświadomość.Dlaczego wizerunek firmy jest jednym z kluczowych elementów przetrwania biznesu?

Projektowanie wizerunku firmy uwzględnia obecnie wpływ mediów społecznościowych, porównywarek cenowych, serwisów z opiniami. Coraz więcej działalności gospodarczych przenosi się do rzeczywistości e – commerce. A w sprzedaży internetowej zysk buduje się na podstawie wiarygodności, reputacji. Tworzenie wizerunku firmy jest trudne, ponieważ masz do czynienia z wieloma zagrożeniami. Skąd pochodzą zagrożenia? Obecnie negatywne opinie o twojej marce może napisać niezadowolony pracownik, konkurencja zatrudniająca agencje wyspecjalizowane w czarnym PR, źle obsłużeni klienci. Jak się chronić przed problemami? Jeżeli zlecasz tworzenie wizerunku firmy w formacie outsourcingu zadbaj również o monitoring wypowiedzi na temat marki w całej sieci. Poza tym warto tworzyć bardziej zamknięte relacje z klientami, chociażby przez zapis do newslettera na stronie internetowej, przez dedykowane szkolenia, warsztaty, udostępnianie darmowych i wartościowych materiałów dla lojalnych odbiorców produktów.

Tworzenie wizerunku firmy na podstawie społeczności

Przedsiębiorstwa zdają sobie sprawę, że wizerunek budowany latami można stracić w chwilę. Błąd w komunikacji, pogorszenie jakości asortymentu, brak kluczowych inwestycji. Z tego powodu firmy chętnie budują wokół siebie większe społeczności, które posiadają potęgę natychmiastowego informowania właściciela marki o potencjalnych kryzysach. Sami klienci poprzez społeczność zaczynają chronić twój wizerunek, co przeciwstawia się czarnemu PR – owi wręcz idealnie. Wizerunek firmy chroniony przez społeczność, która dobrze wypowiada się o marce to wręcz najważniejsze podejście marketingowe spotykane w erze multimedialnego kontaktu.


IDENTYFIKACJA WIZUALNA FIRM Wizerunek firmy tworzy identyfikacja wizualna. Zaplanowanie identyfikacji wizualnej to podstawa tworzenia systemu identyfikacji (logotyp, projekt logo), który gwarantuje elastyczną rozbudowę.
powrÓt do listy ARTYKUŁÓW
› identyfikacja wizualna firm

praca praca praca praca praca praca praca praca praca praca praca pracaidentyfikacja wizualna, tworzenie logo
identyfikacja wizualna